Lombard Kalwaryjska

Ludzie poszukują różnych sposobów na to, jak dorobić w szybki sposób pewne sumy pieniędzy kiedy pojawią się niespodziewane wydatki. Często pozbywają się rzeczy niepotrzebnych sprzedając je na aukcjach w sieci, ale i zastawiając na pewien okres czasu te, które mają wartość sentymentalną. Jest to z pewnością zdecydowanie lepsze i pewniejsze wyjście z sytuacji, aniżeli zaciąganie kredytu czy pożyczki w parabanku.

Lombard Kalwaryjska to rzetelna firma działająca na rynku od 1994 roku. Dokładny adres siedziby to Kalwaryjska 18 Kraków. Jeśli w Twoim życiu pojawiła się sytuacja kryzysowa i pilnie potrzebujesz gotówki, skorzystaj z tej możliwości. Lombard oferuje usługi skupu – sprzedaży przedmiotów z możliwością ich odkupu. Jeśli nie wiesz, czym jest umowa kupna – sprzedaży z prawem odkupu – szybkie wyjaśnienie. Zastawiając w lombardzie przedmioty podpisujesz z firmą umowę. Sprzedajesz swój przedmiot za ustaloną kwotę pieniędzy, którą otrzymujesz od razu, na miejscu. Firma kupuje od Ciebie daną rzecz na określony czas. Strony zawierają umowę, w której w zamian za wypłaconą gotówkę w lombardzie pozostaje zastawiony przedmiot. Jeśli w określonym przez strony czasie osoba sprzedająca powróci po przedmiot – będzie mogła go bez problemu odkupić za ustaloną wcześniej kwotę (zwrot środków wraz z opłatami za magazynowanie przedmiotu). Jeśli natomiast sprzedający nie zgłosi się w danym czasie po zastaw, nie dotrzyma terminu umowy, wówczas  zgodnie z zawartymi zasadami przedmiot przechodzi w zupełności na własność lombardu, który może sprzedać daną rzecz po swojej ustalonej cenie każdej osobie zainteresowanej.

Lombard Kalwaryjska podpisuje umowy skupu-sprzedaży z prawem odkupu przedmiotów wyłącznie z osobami, które są pełnoletnie i które mają ważny dokument tożsamości. Nie może on być w żaden sposób zniszczony, czy nieczytelny. W placówce akceptowane są: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,  książeczka wojskowa czy też karta pobytu RP. W zawieranej umowie znajduje się zapisek, który sprzedający musi potwierdzić, iż to on jest właścicielem zastawianego przedmiotu i nie ma od tego warunku żadnych odstępstw. Przedmioty w lombardzie nie mogą pochodzić z przestępstw. Wszystkie transakcje zawierane są zgodnie z prawem.

Jeśli zastanawiasz się jakie przedmioty możesz oddać pod zastaw do lombardu, spieszymy z wyjaśnieniem. Lombard w zasadzie nie ogranicza się do konkretnych przedmiotów, które można w nim zastawić, jednakże bezwzględnie muszą być one legalne, pochodzić z wiarygodnego źródła i muszą mieć dla lombardu pewną wartość. Jeśli sprzedający nie zgłosi się po przedmiot by go odzyskać, lombard musi bez problemu, z łatwością móc go sprzedać i na nim zarobić.

W lombardzie najczęściej zastawiane są:

– biżuteria złota, srebrna

– laptopy, komputery

– sprzęt RTV i AGD

– telefony oraz smartfony

– sprzęt sportowy

– meble

– pojazdy

– konsole do gier

I wiele innych przedmiotów, które mają wartość i mogą się podobać.

Dodaj komentarz