Xiaomi REDMI NOTE 9 PRO

Xiaomi Redmi Note 9 Pro to model o którym ostatnio dość sporo się mówi i to nie bez przyczyny. Rzeczywiście, doskonale prezentuje się jeśli chodzi o specyfikację. Redmi Note 9 Pro aż krzyczy –  kup mnie, jeśli czyta się jego specyfikację.

 

Redmi Note 9 Pro posiada wydajny procesor Qualcomma, a także aparat  z rozdzielczością 64 magapiksele. Nie można narzekać także na baterie 5020 mAh. W takim razie. czy ten telefon posiada jakiekolwiek wady?

 

Ekran

 

Na pierwszy rzut oka rzuca się dość spory ekran o przekątnej 6,67 cala. Wyświetlacz charakteryzuje się odpowiednim kontrastem i nasyceniem kolorów. przeglądany obraz jest naprawdę wyraźny i prezentuje się nadzwyczaj dobrze, choć nie jest to niestety AMOLED.

 

Aparat

 

Z przodu producent zdecydował się zamontować kamerkę o rozdzielczości 16 megapikseli. Nie są to 20 megapiksele jak w przypadku choćby Samsunga z tego segmentu, jednak ta jakość jak najbardziej daje radę. Nawet fakt, że jest aparat jest wyraźnie widoczny pośrodku górnej części ekranu – nie razi w oczy. Jest to rozmieszczenie symetryczne i idealnie wpisujące się w design tego modelu.

 

 

Konstrukcja

 

Redmi Note 9 Pro ma zainstalowaną diodę powiadomień. To dobra informacja dla wszystkich użytkowników, choć często inni producenci zdają się o tym zapominać Jaki jest to istotna zaleta. Niestety, ramka telefonu wykonana jest z plastiku. Odbiera to dużo z ogólnej wizualizacji tej konstrukcji. Plecki chronione są przez szkło Gorilla Glass 5. Telefon ogólnie robi dobre wrażenie i znakomicie utrzymuje się w dłoni.  Czytnik linii papilarnych znajduje się z boku obudowy.

 

Procesor i płynność

 

Telefon został wyposażony w 6 GB pamięci RAM. Smartfon działa szybko i niezawodnie. Odpowiada za to procesor Snapdragon 720G. Wszystkie aplikacje gry oraz programy uruchamiają się płynnie i działają bez żadnych nieoczekiwanych komplikacji. Nawet te uruchomione w tle nie przeszkadzają w płynnej pracy z tym telefonem.

 

Aparat

 

Przedni aparat znajduje się w wypukłym module w kształcie kwadratowej wysepki. Choć nie jest to rozwiązanie najgorsze  (z pewnością dzięki temu i jakość zdjęć może być lepsza) to niestety takie rozwiązanie razi w oczy. Ewidentnie wystający moduł aparatu zakłóca harmonie wirtualną całego modelu.  Z drugiej strony zdjęcia wychodzą naprawdę świetnie. Są niezwykle ostre i wyraźne. Aparat szerokokątny działa w rozdzielczości 8 pikseli, niestety nie zdaje swej roli w warunkach nocnych.

 

Akumulator

 

Bateria w tym aparacie jest jedną z największych zalet. Na jednym ładowaniu i przy klasycznym  korzystaniu telefonu (korzystanie z internetu, oglądanie filmików i sporadycznie granie) wytrzymuje nawet dwa i pół dnia bez ładowania. To znakomity wynik, zwłaszcza na tą klasę telefonu.

 

Podsumowanie

 

Redmi Note 9 Pro posiada wytrzymałą baterię, wyświetlacz dobrej jakości potrafiący wyświetlać obraz klarowny i wyraźny z odpowiednim kontrastem Jest to więc doskonałe urządzenie dla ludzi pochłoniętych instagramem czy Facebookiem. Zwłaszcza, że aparat jest naprawdę doskonałej jakości. Z drugiej strony ma spore wymiary, co może jednak odstraszać damską część użytkowników. Telefon kosztuje obecnie lekko ponad 1000 zł, jednak dobrze polując w sieci na okazje, można go kupić w cenie nawet składającej się tylko z trzech cyfr.

 

Dodaj komentarz